+90 212 609 84 58
info@konfoterm.com
Gaziosmanpaşa / İstanbul
Yeni Mahalle
Pazartesi-Cuma
08:00-18:00
CHILLER

Chiller cihazları, endüstriyel amaçla soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitedir.
Chiller cihazları, iki ana gruba ayrılır;
1. Hava Soğutmalı Chiller Cihazları
2. Su Soğutmalı Chiller Cihazları
Su Soğutmalı Chiller 

Kompresör
Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır. Kompresörler arıza hallerinde yine kendi bakım atölyemizde onarılmaktadır.

Evaparatör
SHELL AND TUBE tipi buharlaştırıcıları standart ünitelerde görüntüler. İçten bakır tüpler makinetoludur. Belirlenen minimum boyutta yüksek verimli ısı transferi sağlar. Buharlaştırıcılar uygun koruyucu boyayla boyanmıştır.

Kondanser
Kondanserler dalgalı alüminyum lamelli bakır tüplerden oluşur. Çevredeki hava fan aracılığıyla kangalların üzerinde dolaşır. Kondanserlerin aşağı bölümü subcooling devre için geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Standart üniteler 10 °C ~ 43 °C çevredeki hava sıcaklığı arasında çalışır. Üniteler yüksek kapasite kangalları aracılığıyla çevredeki hava ısı 43 °C ve kompresörün bastığı gazı likit hale getirir.

Kondanser Fanı ve Motoru
Kondanser fanları iki devre hızlı elektrikli motorludur. Fanlar aşırı yük şartlarına karşı korunan 3-evreli dış rotor motorludur. Motor kanatları aerodinamik şekilli kanatlarla direk akupledir. Fan muhafazası konulmuştur.

Güç ve Kontrol Sistemi
Güç ve Kontrol, kontrol ve koruyucu cihazlar , elektrikli güç kaynağı ile donatılmıştır. Mikro prosesör ekranında basınç ve sıcaklık bilgileri ve durum bilgilerini kullanıcıya iletilerek kullanımı kolaylaştırır.

Mikroprosör Kontrol Modeli
Takım ve standart cihazların kontrolu mikroişlemci kontrol modülü tarafından kontrol edilir. Mikroişlemci kontroller sistemin arızaları kolaylıkla görülmesini sağlar. Mikroişlemci kontrol modülünün ana fonksiyonları:
1. Su sıcaklığı düzenlemesi( Pi kontrol)
2. Kompresör koruması.
3. Kompresörlerin (Dengeli ve sıralı çalıştırılması)
4. Her bir kompresörün çalışma saatlerini kaydetme.
5. Kronometre ayarı.
6. Arıza saatlerini ve arıza sebeplerini kayıt etme özelliği.

Soğutma Devresi Malzemeleri
Cihaz bileşenleri kondanser, kapatma valfı, servis valfları , kartuş filtre selenoid valf ve thermostatic genleşme valfı Kompresörler ek olarak montajlı emme ve basma vanası evaparator kontrol cihazları.

Testler
Her bir ünite dikkatle teste tabii tutulur ve bütün tesisatlar kontrol edilir. Yüksek basınç direnci testi , sistem harici şartlar ve arıza durumları kontrol edilir.
HAKKIMIZDA
Şirketimiz , konusunda hizmet veren ve 2019 yıllarının başlarında sektörün yenilikleri esas alınarak uygulamadan gelen engin tecrübe ve bilgi birikimi ile alanında uzman, uyumlu bir ekip çalışması yapan, verimli çalışmayı hedefleyerek daha kısa sürede doğru ve zamanında kaliteli hizmet üreten, ulusal ve uluslararası standartlara uygun çözümler sunabilen, proje ve uygulamaları ile müşteri memnuniyetini ilke edinmiş bir mühendislik firmasıdır.
ADRES
Küçükköy / Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
TELEFON
0 212 609 84 58
E-POSTA
info@konfoterm.com
Konfoterm Mühendislik Klima ve Havalandırma Sistemleri